Ruští exportéři mezitím čekají na spuštění nového plynovodu Nord Stream 2 a slibují, že svoje dodávky zase zvýší minimálně na loňskou úroveň.
Tuto neděli nás čeká další stream Divokých koček.K tomu navíc přispěl jeho nedostatek na evropském trhu – Rusko omezuje dodávky přes Ukrajinu a tlačí na otevření plynovodu Nord Stream 2.
Vděčíme za to především zvýšenému dovozu z Ruska přes nový plynovod Nord Stream, jehož kapacita by se v dohledné době měla ještě zdvojnásobit díky druhé části plynovodu, tzv.
Po loňské chladné zimě se vyprázdnily zásobníky, roste spotřeba v plynových elektrárnách a Rusko brzdí dodávky, aby zvýšilo tlak na zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.Po loňské chladné zimě se vyprázdnily zásobníky, roste spotřeba v plynových elektrárnách a Rusko brzdí dodávky, aby zvýšilo tlak na zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.